eMTeB ;) – błotnista wschodnia strona Łodzi

Jazda na wschód. Takie powiadomienie zawitało u mnie na facebooku. A w zasadzie zaproszenie do wspólnej jazdy od Xanagaza.
No problema. Sobota to mój czas na rower. Chętnie ruszę jeśli pogoda pozwoli.
Burza w piątek wieczorem nie zniechęcała mnie do rezalizacji planu.
I tak wstałem o 7:10 szybka jajówa. Wszystkie potrzebne rzeczy przygotowałem sobie wieczorem. Ubieram się i o 8 jestem gotowy do wyjścia. Jeszcze szybkie czyszczenie łańcucha z nadmiaru smaru, który nadałem poprzedniego dnia.
Jadę lajtowym tempem. Niespiesze się. Pogoda piękna. Przy szpitalu na czechosłowackiej telefon. Ocho! Dzwonią po mnie. Sprawdzam nic nie widzę na wyświetlaczu w tym słońcu. Myślę sobie znowu tel padł. Ale nie chwila ostrzenia i widzę. Jj dzwoni z nad morza. Chwila rozmowy i lecę dalej. Patrze policjant na środku drogi macha “lizakiem” naszczęście nie na mnie. Ale patrzę ścieżka rowerowa na wiadukcie a mnie na niej nie ma. Grzecznie zjeżdżam na nią by po 50m przejechania zjechać z powrotem na ulicę. Ścieżka się szybko skończyła. Już miałem w głowie plan co by to im powiedzieć, żeby mnie puścili prędko 😉 Naszczęście mieli mnie głęboko w …
Ale się rozpisałem a jeszcze nie dojechałęm w umówione miejsce. Oczywiście stacja Łódź Widzew. Podjeżdżam na ławie siedzi Tomek i Olek. Przepraszam za małe spóźnienie, które zostaje wybaczone. Nastepnie co by tradycji stało się zadość proszę Tomasza o szybką regulację. Tym razem nowe pancerze w tym trochę mojej regulacji pozwalają na ogarnięcie tematu w 3minuty. Szybki tel. do Stopy, który miał się ku mojemu zdziwieniu pokazać na tej wycieczce. Niestety został wezwany do pracy. Nie zdziwiło mnie to. Kierunek wschód!
Leniwie. Bardzo leniwie chociaż 22km/h nieschodziło z licznika. Plan był taki aby dojechać do Koluszek wdzłuż torów. W zasadzie człowiek się nie zmęczył a już byliśmy w Koluszkach. No może prawie 😉 zmęczyć się nie zmęczyliśmy ale ciut ubrudziliśmy. Ze względu na dość intensywne całotygodniowe opady deszczu w lesie jest dużo bagien. I przez kilka takich musieliśmy się przedostać. Z jednego Tomasz miał problem się wydostać. Ale co tam mamy rowery eMTeBe więc daliśmy radę! Ubaw w sumie był bo każdy jakiś kawałek błota ze sobą wiózł. Umorusani w błocie pogryzieni przez komary docieramy do wspomnianych już Koluszek.
Kierunek cukiernia. Dwie bułki słodkie, woda i Tymbark zakupione w pobliskim spożywczaku. Centrum Koluszek żyje i ma się dobrze. Byliśmy zdziwieni. Gadka szmatka na ławeczce i trzeba się zbierać.
– No to gdzie jedziemy?
– przed siebie! i tak też zrobiliśmy kierując się na Ujazd. Wyjeżdząjąc z Koluszek wpakowaliśmy się pod most, pod którym płynął strumyk. Chcieliśmy przejechać ale się nie dało. W pewnym momencie po prostu zassało mi koła. I się zatrzymałem oczywiście instyntkownie podpierając się nogą. Niestety noga zapadła mi się w błoto. Po chwili zdaliśmy sobie sprawę, że wjechaliśmy w teren zalany przez pobliską rzeczkę. Widać, że Koluszki walczyły z powodzią. Wszędzie wroki z piaskiem i mnóstwo wody i błota. Ledwo się stamtąd wydostaliśmy. Uwaleni jeszcze bardziej niż poprzednio lecimy dalej szukając miejsca by wjechać w las. Troszkę błądząc na pobliskiej rozjezdni kolejowej wjeżdżamy w teren. Jeszcze bardziej zalany niż poprzednio. Damy radę przecież mamy rowery eMTeBe! I daliśmy – patrz filmik 😉 Każdy uwalony w siada na jeszze bardziej uwallonego bajka. Upał daje się we znaki. To może jakis popas? Dojeżdzamy do Rokicin. I tak w kolejności. Pierwszy sklep lody. Drugi sklep piwka tylko w 4 paku. Nie można kupić 3? Nie można! 3 sklep zimne lech shandy czy jeszcze jakieś inny niskoprocentowy shit. Siadamy gaworzymy dobrze się siedzi. Dupki nie chce się ruszać. Słoneczko świeci chillout. To co jedziemy? Pokręcimy po okolicy i ruszymy na pizzawę do Koluszek. I tak zrobiliśmy. Troszkę pojeździliśmy po błotnistych lasach. Troszkę się nawkur… na mój napęd bo ciągle przeskakuje na niektórych trybach. Co zrobić trzeba jechać.
Dojeżdżamy na pizzawę. Dobra pizza nie jest zła. Popchnięta okocim shandy czy innym niskoprocentowym shitem 😉 Chwila dla nowych technologii wymiana zdjęć filmów etc. To co idziemy spać ;)… ruszamy kierunek Łódź. Dobre tempo nam się włączyło po tej pizzy. Mnie niestety zaczęło boleć kolano. Chyba już wcześniej mnie bolało. Ale dałem radę. W sumie nic potem się nie wydarzyło. Przed Łodzią porzegnaliśmy się. Ja pojechałem kierunek Natolin chłopaki Łódź Widzew. Dobre jeżdżenie muszę powiedzieć. Nikt nie narzekał na trudy terenu ani tempa. Dobrze jest czasem się ubrudzić. Oj tak 😀 Przyjemna jazda na wschód. Dzięki chłopaki.

PS. Się rozpisałem się.


Relacja Tomka (Xanagaza)

Leave a Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *